- Komerční sdělení-svět ženy

5 tipů jak vybrat doplňky do obývacího pokoje

časopis

Jelikož nám dnešní konzumní doba nabízí kvantum dekorativních předmětů, je obtížné zůstat minimalistický. Ať už začínáte zařizovat obývací pokoj od holých stěn nebo chcete obměnit svůj starý styl, čeká vás těžká výzva. Jak zařídit obývací pokoj útulně, ale nezahltit ho zbytečnostmi? V následujícím článku se dozvíte pár užitečných rad, jak na to.

 1. Všechno na zem
  Nejprve se musíme zbavit přebytečných kousků. Každý z nás má ve svém obývacím pokoji předměty, které ani moc nechce, ale nějak si na ně zvykl a nemá srdce je vyhodit. Marie Kondo, slavná japonská konzultantka a královna úklidu, přišla na způsob, jak se zbytečných věcí nemilosrdně zbavit.

Prvním krokem je vše pokládat na zem. Opravdu všechno. Fotky v rámečcích, svíčky, sošky, polštáře. Následovně každý předmět podržte v ruce, a pokud vám nepřinese byť jen záblesk radosti, vyhoďte jej. Tímto způsobem se zbavíte drtivé většiny zbytečných dekorací.

 1. Kde nakupovat?
  Když už je obývací pokoj připraven, je čas jít nakupovat. Ideální je najít si obchod, který má širokou rozmanitost. Jednou z možností je vsadit na velké obchodní řetězce, jako je Tesco nebo Lidl. Navzdory širokému výběru se musíte připravit, že ruch velkého provozu vám možná nedovolí se soustředit na vizualizaci vysněného obývacího pokoje.

Pokud hledáte větší klid, doporučujeme spíše obchody se zaměřením na doplňky. Jedním z nich je Tedi. Za poměrně nízkou cenu si zde umíte vybrat ze širokého spektra interiérových dekorací.

Pokud, že chcete raději podpořit umělce a ruční práci, nebude to velký problém. Můžete nahlédnout do handmade obchodů ve vašem okolí nebo přejít sociální sítě, kde se autoři zvyknou prezentovat. Tady se však určitě plísnete po kapse.

 1. Kvalita nad kvantitu
  Doplňky v domácnosti většinou nemají žádné praktické využití. Jejich jediným úkolem je prostor oživit. Když to však s nimi přeženeme, místo oživení prostor ucpou. Dejte si proto pozor, aby vás lákavá cena či aktuální trend nepřesvědčily koupit ozdoby ve velkém množství.

Nezapomínejte také na praktický aspekt. Když je příliš mnoho polštářů, hosté si nemají kam sednout. Pokud je příliš mnoho květin, nemusíte stíhat péči o ně. Příliš mnoho fotografií v rámečcích může způsobit, že lidé na fotkách vás budou opticky vyrušovat, když budete potřebovat relax.

Mít jmenované dekorace je naprosto v pořádku, ale všeho moc škodí. Raději se při výběru zaměřte na kvalitu produktu a jak se hodí do prostoru. Věřte tomu, že před čerstvě namalovanou stěnou a novým gaučem lépe vynikne dražší kousek. Investujte do kvality a celý pokoj dostane luxusní nádech.

 1. Nebojte se asymetrie
  Při výběru zařízení se zvykneme řídit pravidlem: Ať to působí uklizeno! Nejlepší, aby bylo vše ve stejných barvách a vertikálně postaveno vedle sebe. Jsou lidé, kterým tento styl dokonale vyhovuje a je to naprosto v pořádku.

Když budete mít všechny doplňky v jedné barvě a pokládané do pravidelného vzorce, budete se asi cítit příliš sterilně. Jak se může někdo v takové místnosti uvolnit? Pro většinu je tato uniformita příliš nudná a tehdy je dobře pravidelnost něčím rozbít. Může to být netradiční lampa, divoký obraz na stěně nebo pestrobarevné polštáře na sedačce. I extravagantní kousky umí udělat velký rozdíl.

 1. Dovolte si změnit názor
  Určitě se stane, že uděláte přešlap a koupíte nevkusný doplněk, který se nikam nehodí. Pro každého je to mírně ponižující, a proto si zvykneme věci nakonec nechat. Další dekády se na ně díváme a neumíme je vyhodit. Je to škoda, protože blokujeme místo pro něco kompatibilnějšího.

Zabraňte tomuto vývoji a nepasující předměty vyřaďte hned na začátku. Samozřejmě, utratili jste na to peníze a ekologové by z lehkovážného vyhazování také nebyli nadšeni. Zejména pokud je neumíme správně separovat. Místo toho zkuste nadbytečné předměty znovu prodat, darovat nebo jim najít místo v jiném pokoji. Nedržte je ale násilím tam, kde evidentně nemají co dělat.

To bude k našim tipům všechno. Promyslete si zařizování obývacího pokoje dopředu a předejdete nepříjemnostem, které umí celou rekonstrukci zkomplikovat. A to přece nikdo z nás nechce. Koneckonců, měla by to být alespoň trochu legrace.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -časopis

Redakce doporučuje

Články autora