- Komerční sdělení-svět ženy

10 nápadů, jak zařídit malý byt

časopis

Pokud bydlíte v malém bytě, neznamená to, že se musíte vzdát designu interiéru kvůli funkčnosti. Namísto toho byste se měli pokusit najít rovnováhu mezi těmito dvěma zaměřeními. I když se vám to zdá obtížné, podívejte se naše tipy, které vám pomohou žít v malém bytě ve velkém stylu.

  1. Ohraničte si jednotlivé oblasti
    Na první pohled se může zdát, že otevřený koncept je tou správnou cestou při zařizování malého bytu. To však může být pro oči matoucí a nedostatek vymezení prostoru může vést k tomu, že bude vypadat chaoticky. Udělejte, co je ve vašich silách, abyste definovali oddělené zóny a dali každé její specifický účel. Umístěte ke dveřím věšáky na kabáty a boty, abyste uzavřeli vstup. Umístěte mezi kuchyň a jídelní stůl skříňku pro snadné servírování i skladování. Opřete pohovku až k nohám postele, abyste okamžitě přitáhli pohled do obývacího pokoje. Pokud máte domácí kancelář, udělejte jí efektivní prostor.
  2. Investujte do víceúčelového nábytku
    Při řešení malého prostoru se počítá každý centimetr, vytěžte z nich maximum. Místo toho, abyste se snažili „ošetřit“ prostor kolem nábytku, investujte raději do kusů nábytku, které budou plnit dvojí úlohu. Zvažte postel na kolečkách, kterou lze při sledování televize složit na pohovku, jako úložný prostor využijte gauč či křeslo, nebo si pořiďte rozkládací jídelní stůl, na kterém můžete hostit návštěvu. Vyberte si kusy, které jsou velikostí vhodné pro váš prostor, příliš velké modely mohou způsobit, že váš obytný prostor bude vypadat ještě menší. Inspirovat se můžete i našimi triky, jak učinit malý byt větším.
  3. Úložné prostory směřujte vertikálně
    Při plánování nejlepšího způsobu využití prostoru je důležité myslet vertikálně i horizontálně. Vysoké a úzké úložné systémy jsou vaší nejlepší volbou, když se snažíte získat co nejvíce úložného prostoru v malém bytě. Umístěte dvě stejné police na knihy na každou stranu dveří, abyste získali vzhled vestavěných polic. Nebo velké zábavní centrum, které sahá od podlahy až po strop, může sloužit jako skvělý předěl mezi místností na spaní a obývací částí. Pokud opravdu chcete posunout úložný prostor na vyšší úroveň, zvažte využití dostupného prostoru na stěně jako úkrytu pro skládací nábytek. Nástěnné postele jako transformery dostanete od nejjednodušších až po stylové, jako je italský model LGM Tavolo od Clei.
  4. Vyberte si paletu světlých barev
    Zatímco syté a tmavší barvy mají tendenci zmenšovat prostory, světlé odstíny prostor otevírají. Aby však váš interiér nevypadal jako nemocnice, zkuste při výběru barev do malého bytu použít tu správnou barevnou paletu dle vašeho vkusu. Zaměřte se na použití tří barev: dvou světlých jasných odstínů, které umístíte na většinu prostoru. Potom přidejte jednu tmavší akcentovou barvu, abyste zajistili, že interiér zůstane vizuálně zajímavý. Pokud by se vám výsledek zdál málo výrazný, stále to můžete opravit doplňky. Pozor, příliš mnoho výrazných barev v jednom malém prostoru však může mít poněkud ohromující efekt.
  5. Přidejte křivky
    Protože většina malých bytů má často tvar krabice, můžete využít zařízení, abyste mu dodali trochu ladných křivek. Zaoblený nábytek zabrání tomu, aby prostor vypadal monotónně. Zamyslete se nad použitím kulatého jídelního stolu nebo sedací soupravy s oblými tvary. Nezapomeňte tyto křivky doplnit použitím podobných tvarů v doplňcích. Namísto obyčejného obdélníkového zrcadla do koupelny zvolte kulaté, které zaujme. Namísto rovných stojacích lamp vyzkoušejte zaoblené stolní.
  6. Vrstvením přidejte hloubku
    Jednou z věcí, které malým prostorem chybí, je hloubka, protože je tam jen tolik místa, kam oko dohlédne. Naštěstí tuto hloubku můžete jednoduše doladit vrstvením designu. Skvělými nástěnnými dekoracemi jsou například „stínové boxy“ s 3D rozměrem. Přidejte několik koberců, kterým můžete dodat i geometrické tvary a pohrát si s optickými efekty. Navrstvěte své ložní prádlo více přikrývkami a polštářky dodají hloubku a zároveň pohodlí. Je důležité poznamenat, že vrstvení není jen o ukládání jednoho designového prvku na druhý. Jedná se také o vytváření kontrastu. Takže, když si vybíráte položky pro vrstvení, vyberte si různé materiály, textury a vzory. Například, je-li vaše pohovka velmi neutrální, vyberte si polštáře s výrazným vzorem.
  1. Zkuste trend plovoucího designu
    Velké objemné kusy nábytku mohou způsobit, že malý byt bude vypadat uzavřen. Začlenění plovoucích prvků do vašeho designu může věci otevřít tím, že umožní oku cestovat po celém prostoru, přičemž stále poskytuje stejnou funkčnost. Zkuste použít plovoucí police namísto knihovny nebo závěsného umyvadla namísto tradičního. Co se týče nábytku, modely s nohama působí, že zabírají méně místa než ta, která sedí přímo na podlaze. Podobné optické triky fungují iu malých kuchyní.
  2. Najděte si systém organizace
    Každý ví, že skladování je v malém bytě klíčové. Potřebujete zařízení, které pomůže skrýt nezbytný nepořádek. Ale ani všechny úložné prostory světa vám nepomohou, pokud neumíte najít to, co potřebujete, ani kde je co uloženo. Proto investujte do správných organizérů, které vám pomohou udržet se při zdravém rozumu. Věšáky na boty na zadní straně dveří nabízejí kapsy, které lze použít k uložení čehokoli od čistících prostředků až potraviny. Obložení polic malými košíčky vytváří jednotný vzhled a zároveň skryje jakýkoli nepořádek.

Když už tyto šikovné organizační nástroje máte, tajemstvím úspěchu je je skutečně využívat. Podle odborníků trvá vytvoření návyku v průměru 66 dní. Stanovte si cíl vrátit položky na jejich správná místa ihned po jejich použití během těchto 66 dnů. Po adaptačním období bude udržování systému v bytě hračkou.

  1. Odhalte nevyužité prostory
    Když žijete ve stejném prostoru značné množství času, může být snadné uvíznout ve vyběhaných kolejích. Uvažoval jste však někdy nad možností, že možná nevyužíváte svůj prostor nejefektivnějším způsobem? Zkuste se po svém bytě poohlédnout a identifikovat všechna „mrtvá místa“ nebo prostory, které momentálně neslouží užitečnému účelu. Myslete na nevyužité rohy a prázdné stěny. Potom zkuste vymyslet způsoby, jak tyto prostory využít ve svůj prospěch. Proměňte velký parapet na pracovní prostor, pořiďte si rohovou polici, abyste si vytvořili místo pro bar. Umístěte několik košíků na chladničku a použijte je ke skrytí méně používaných servírovacích talířů.
  2. Pravidelně přehodnocujte svůj byt
    Když v bytě žijete delší dobu, je naprosto přirozené, že se tam postupně hromadí nepořádek. U malého bytu je však nepořádek mnohem zřetelnější, protože je tam méně míst, kde se může schovat. Jednou nebo dvakrát ročně se pokuste projít své věci a přehodnotit, co byste si měli ponechat. Budete překvapeni, kolik položek je vlastně nepotřebných ao kolik jasněji vypadá váš domov, když je odstraníte. Ti, kdo mají problém bojovat s nepořádkem, měli by se nejprve zaměřit na malé organizační úkoly, které se jim mohou zdát lépe zvládnutelné, zabrání to znechucení a únavě.
- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -časopis

Redakce doporučuje

Články autora