- Komerční sdělení-svět ženy

V Severním moři přibudou nové parky s větrnými turbínami

časopis

Evropští lídři v oblasti výroby elektřiny z větrné energie připravují další projekty zaměřené na výstavbu nových větrných elektráren. Chybět mezi nimi nebudou nové parky s větrnými turbínami v Severním moři. Ty mají zvýšit celkový výkon všech větrných elektráren v Evropě o desítky GW.

Mořské větrné parky chystají 4 členské státy
Severní moře patří již několik let mezi lokality s největší koncentrací větrných turbín instalovaných v mořských vodách. V případě úspěšné realizace nových plánovaných projektů si tuto pozici ještě více upevní. V jejích vodách má v příštích letech vyrůst hned několik rozsáhlých parků s větrnými turbínami. Realizaci nových mořských větrných farem již avizovaly 4 státy EU. Nové turbíny mají vyrůst na pobřeží Nizozemska, Belgie, Německa a tradiční „větrné velmoci“ Dánska.

Výkon nových větrných parků do 150 GW
Přesná čísla objemu elektřiny, kterou nové větrné parky u pobřeží uvedených států vyrobí, zatím známa nejsou. Celkový výkon všech mořských větrných elektráren v EU má vzrůst o desítky GW. Aktuálně se mluví až o 150 GW, ale takového výkonu nebude dosaženo hned po instalaci turbín. Podle předběžných plánů bude výkon jednotlivých turbín ve větrných farmách postupně zvyšován a úrovně 150 GW dosáhne až do roku 2050.

Kapacita větrných parků se 10násobně zvýší
Mořské větrné elektrárny v EU v současnosti vyrábějí přibližně 10násobně méně elektřiny než ty pozemské. Po realizaci projektů, na kterých se bude podílet čtveřice států EU, se tento propastný rozdíl velmi nesníží. Jednotlivé státy totiž chystají další velké ambiciózní projekty větrných farem na souši. Díky instalaci nových turbín v holandských, belgických, německých a dánských vodách však výrazně vzroste i celková kapacita mořských větrných elektráren. Očekávané zvýšení kapacity má být až 10násobné.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -časopis

Redakce doporučuje

Články autora