- Komerční sdělení-svět ženy

Elektronická evidence docházky v dětské skupině: V čem vám pomůže?

časopis

Zvládat a zefektivňovat provoz mateřské školky není v žádném případě jednoduchý, nicméně ve 21. století se s touto činností nemusíte obtěžovat sami. Žijeme v době moderních internetových technologií, které se začínají čím dál tím víc používat i ve školství. To je nepochybně dobře, protože jako ředitel či ředitelka mateřské školky se určitě nechcete obtěžovat s papírováním, ale naopak chcete využít modul elektronická evidence docházky v dětské skupině.

Přehledná evidence

Elektronická evidence docházky v dětské skupině je jednou z nejoblíbenějších funkcí specializovaného softwaru, čemuž se není třeba divit. Bez přítomnosti aplikace totiž musí ředitelé a ředitelky vyplňovat papírové výkazy, což je velmi neefektivní. Naopak díky informačnímu systému máte dokonalý přehled o docházce i absencích jednotlivých dětí, a to v reálném čase. Kromě toho je docházkový systém propojený se školní jídelnou, takže je docíleno i optimalizace nákladů na stravování.

Jak je docházka sledována?

Správa mateřské školy je komplexní proces, který si ovšem díky speciálně vyvinutému softwaru můžete značně zjednodušit. Nejedná se navíc o výraznou investici, protože se jedná o řešení webovou aplikací, za níž platíte pravidelné měsíční částky ve výši stokorun. Docházka jednotlivých dětí je pak sledována pomocí unikátní čipové karty, kterou každé z nich dostane. Díky tomu pak můžete snadno sledovat, zda dítě splnilo předepsanou docházku.

Potřebujete docházku kvůli dotaci?

Sledování docházky je důležité nejenom k optimalizací nákladů v mateřské školce, ale také pro tvorbu dotací. Ty jsou zásadní pro provoz některých mateřinek, protože ne všechna předškolní vzdělávací zařízení disponují dostatečně velkým rozpočtem. Díky specializovanému informačnímu systému nemusíte vyplňovat docházkové výkazy, čímž si opět ušetříte velké množství práce. Kromě toho se přestanete obávat o správnost jednotlivých dokumentů, protože informace z aplikace jsou stoprocentně správné.

Specializovaný software pro školky s modulem elektronické docházky vám ušetří obrovské množství práce i nervů. Neváhejte si tento program sami vyzkoušet.

 

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -časopis

Redakce doporučuje

Články autora